BOLU BELEDİYESİNDEN YENİ PROJELER

Bolu Belediye Başkanı, kentte yapılacak olan projeler hakkında blgiler verdi.

BOLU BELEDİYESİNDEN YENİ PROJELER
2 Ağustos 2020

HABER/ MUTLU YUCA

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentin dört bir yanında yapılacak çalışmaları anlatarak, “Kültür Merkezi Botanik park içerisine yapılacak. 18 yeni park ve İtfaiye Müdürlüğü’nün olduğu alana Gençlik Merkezi inşa edeceğiz.” dedi.

Kentin yaklaşık 30 ayrı noktasında çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Özcan, “Müteahhitlere ödemelerini düzgün olarak yapıyoruz. Buna rağmen sorumsuzluklar var beni en çok üzen şeyde budur. Mali disiplin sağlandı ama idari disiplin sağlanmadı. Bu konular geçmişte de yaşandı ancak hala kırılamadı. Belediyenin iki üç biriminin kendi arasında sıkıntısı var. İdari disiplini sağlayamadım ama sağlayacağım. Bir daha aday olursam belediye çalışanlarının yarıdan fazlası bu yüzden bana oy vermeyecek ancak ben bu disiplini ne pahasına olursa olsun sağlayacağım. Halka bu sözü vererek geldik” diye konuştu.

KÜLTÜR MERKEZİ BOTANİK PARK İÇERİSİNDE OLACAK

Başkan Özcan, vaatleri arasında yer alan Kültür Merkezi’nin 400 dönümlük arazi üzerine yapılacak Botanik Park projesinin içerisinde yer alacağını kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kültür merkezi yapacağımız yerin yeri değişti. Yılmaz Büyükerşen hocanın da önerisiyle Kültür Merkezini 400 dönümlük botanik park içinde konumlandıracağız. Bizim en devasa projemiz Botanik park. 250 milyona kadar çıkabilecek bir maliyetten bahsediyorum. Türkiye’nin en elit meşhur firmasıyla bu konuda anlaşma yaptık. Öncelikle yerleşim planı üzerinde inceleme yapıyor. Orada taban suyu meselesinden dolayı ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Oranın bu sene alt yapısını yapacağız.”

18 YENİ PARK YAPILACAK

Bolu’ya 18 yeni park yapacaklarını söyleyen Başkan Özcan, “Hepsi eş güdümlü olarak bitecek. Aralarında Uğur Mumcu parkının da olduğu 12 parkı baştan yapıyoruz. Bir organik pazar için söz verdik onda da bir yer değişikliği oldu. Bolu’da bu ana kadar hiç olmamış bir yapıdan bahsediliyor. Onun ihalesini de bu sene gerçekleştireceğiz ve yapımına  başlayacağız.” dedi.

 İTFAİYENİN OLDUĞU ALANA GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

Karaçayır Mahallesinde bulunan İtfaiye Müdürlüğü’nün olduğu alana Gençlik Merkezi yapmayı planlandıklarını anlatan Başkan Özcan, şunları söyledi:

“Gazi Paşa Okulu’nun olduğu yer belediyenin. 2017 yılında orası okul alanından bile çıkartılmış ancak okul orada duruyor. 400 metre ilerisinde okul alanı var oraya geçmek istemiyorlar.  Bu sorun çözüldükten sonra bu proje hayata geçecek. İtfaiyenin olduğu yere gençlik merkezi yapacağız.”

CADDEDEN GEÇEN OTOBÜSLERDE SESLİ UYARICI SİSTEM OLACAK

Halk otobüslerinin İzzet Baysal Caddesi içerisinden geçmesini sağlayacak çalışma hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, “Belediyenin karşısında Ana Bolu’nun olduğu yere durak yapacağız, onları tahliye edeceğiz. Yeni bir durak koyduğumuzda hem görsel olarak kötü olacaktı. Tek bir durak olacak, burada ışıklı bir sistem olacak. Otobüsler 400 metrelik bu sarı yolda 20 kilometreden fazla hız yapamayacak. Tramvay çanı gibi uyarıcı bir sistem olacak.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI