BOLU’DAKİ 16 KIZIL GEYİK İÇİN KARAR VERİLDİ

Bolu İdare Mahkemesi, Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından yapılan başvuru üzerine, 16 kızıl geyiğin avlanması yönünde açılan ihale için ‘Yürütmeyi Durdurma’ kararı verdi.

BOLU’DAKİ 16 KIZIL GEYİK İÇİN KARAR VERİLDİ
14 Eylül 2020

Haber: Hızır İlyas YILDIRIM
Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün (DKMP), Merkez Av Komisyonu (MAK) tarafından alınan kararlar neticesinde Bolu’da 16 kızıl geyik avlanacağı duyuruldu. İhale ile avlanmasına izin verilecek olan geyikler için ihalelerde muhammen bedel fiyatları ise 8 bin 500 TL ile 34 bin 500 TL arasında belirlendi.

Bunun üzerine harekete geçen Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, BOLHAYKO, BOLPATİ ve hayvanseverler, Bolu Adliyesi önünde toplanarak ihalenin iptal edilmesini istedi. Daha sonra hayvanseverler Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Aydan Özdemir öncülüğünde Bolu İdare Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması konusunda başvuruda bulundu.

MAHKEME 'DUR' DEDİ

Bolu İdare Mahkemesi, başvuru üzerine, 16 kızıl geyiğin avlanması yönünde açılan ihale için ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi. Mahkeme kararında, “Dava konusu işlemin avlanma ihalesine ilişkin olması ve uygulanmakla etkisi tükenecek mahiyette bulunması nedeniyle, davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi.” denildi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI