YENİDEN REFAH AZERBAYCAN’IN YANINDA

Yeniden Refah Partisi Karacasu Belde Başkanı Metin Kesimal, Ermenistan işgali altındaki Azerbaycan’ın yanında olduklarını söyledi.

YENİDEN REFAH AZERBAYCAN’IN YANINDA
12 Ekim 2020

Metin Kesimal, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Azerbaycan’ın Ermenistan işgali altındaki topraklarının dışında kalan ve Azerbaycan’ın can damarını oluşturan petrol, doğalgaz boru hatları ve Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu üzerinde yer alan jeostratejik öneme sahip Tovuz’un Ermenistan tarafından hedef alınması son derece vahim bir gelişmedir. Uluslararası kuruluşların, Ermenistan’ın uluslararası hukuk ihlaline dönüşen ve giderek derinleşen hukuk tanımazlığına sessiz kalmaları da Batı’nın çifte standartçı tavrını ortaya koyan vahim bir durumdur. Ermenistan’ın yeni kriz bölgesi olarak Azerbaycan’ın Tovuz kentini seçmesi, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın ekonomilerine zarar vermeye yönelik stratejik bir hamle niteliğindedir. Burada asıl üzerinde durulması gereken Ermenistan’ı böyle bir hamleye teşvik eden güç odaklarının asıl niyetleridir. Söz konusu güç odakları Türkiye’nin kardeş Azerbaycan başta olmak üzere Kuzey Kafkasya’ya yönelik politik hassasiyetlerini iyi bildikleri için Ermenistan’ın saldırganlığında perde arkasında rol üstlenerek, yeni bir cephe açmak yoluyla Türkiye’yi dört bir yandan kuşatma politikalarını uygulamaya çalışmaktadırlar. Yeniden Refah Partisi olarak dost ve kardeş Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, Dağlık Karabağ dâhil, topraklarının yüzde yirmi oranındaki kısmını işgal altında tutmakta olan Ermenistan karşısındaki haklı davasını ve toprak bütünlüğünün korunmasını desteklediğimizi ve sonuna kadar dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu özellikle vurgulamak isteriz. Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Tovuz saldırısı sonucu aralarında Tümgeneral Polad Haşimov olmak üzere şehit olan 12 Azerbaycan Türkü kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Dost ve kardeş Azerbaycan’ın başı sağ olsun”

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI