SADETTİN BASKIN: "REFAH PARTİSİ KAPATILSA DA YENİDEN REFAH PARTİSİ AÇILIR"

Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın, Refah Partisi'nin kapatılışının 23. yıldönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Başkan Baskın, "Refah Partisi kapatılsa da Yeniden Refah Partisi açılır" dedi.

SADETTİN BASKIN: "REFAH PARTİSİ KAPATILSA DA YENİDEN REFAH PARTİSİ AÇILIR"
16 Ocak 2021

28 Şubat Postmodern Darbe sürecisinde asker, yargı ve medya tarafından baskı altına alınan Necmettin Erbakan liderliğindeki Refah Partisi, 16 Ocak 1998 tarihinde hukuksuz şekilde kapatıldı. Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen Refah Partisi’nin kapatılmasının 23. yıldönümü dolayısıyla Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın açıklamalarda bulundu.

 “TARİHE KARA BİR LEKE SÜRÜLMÜŞTÜR”

16 Ocak 1998 gününün demokrasiye kelepçe vurulan, kendilerinin hiç hatırlamak istemediği bir tarih olduğunu dile getiren Baskın, “Bundan tam 23 yıl önce birçok Milli Görüş ve adil düzen partileri gibi Refah Partisi de kapatıldı. Milli Nizam ve Milli Selamet Partilerimize yapılan hukuksuzluklar Refah Partimize de tarihe kara bir leke sürülürcesine yapılmıştır. Bu durum Milli Görüş camiasında çok sarsıcı bir durum olsa da Erbakan Hoca'nın deyimi ile bu tarihin akışı içerisinde ancak zerre kadar bir yer teşkil etmiştir. Biz Milli Görüşlülere göre ‘çay koyun yeniden başlıyoruz’ demektir. Evet ‘nerede kalmıştık?’ demektir” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI AHİRETE KADAR DEVAM EDECEK”

Milli Görüş davasının kıyamete kadar devam edeceğini çok iyi bildiklerini vurgulayan Sadettin Baskın, “Çünkü Milli Görüş hak ile batıl davasıdır. Tüm insanlık yeryüzüne imtihan için geldiğine göre bu imtihan süresince hak ile batılın mücadelesi ahirete kadar devam edeceğinden Milli Görüş ahirete kadar devam edecektir. Partilerimiz ne kadar kapatılırsa kapatılsın dimağlarda hak ile batıl mücadelesini veren Milli Görüşçüler sonsuza kadar devam edecektir. Günümüzde olduğu gibi Refah Partisi kapatılır Allah'ın izniyle Yeniden Refah Partisi açılır. Yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya ve tüm insanlık için çalışacak mücahitler her daim bu saflarda mutlaka olacaktır” şeklinde konuştu.

1 yorum yapılmış

  • Recep Koç 16 Ocak 2021 - 16:36
    Geliyoruz inşaallah

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDIBUGÜN MANŞETTE ONLAR VAR
sanalbasin.com üyesidir