KURU ÇAYA DEV ZAM

Üreticiden alınan yaş çaya yapılan yüzde 75'lik zammın ardından ÇAYKUR'un kuru çaya yüzde 43,7 zam yaptığı öğrenildi.

KURU ÇAYA DEV ZAM
16 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Artvin Uluslararası Havalimanı açılışında 2022 yılı yaş çay taban alım fiyatını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaş çayda geçtiğimiz yıl 3,87 lira olan alım fiyatını yüzde 73'ün üzerinde bir artışla 6 lira 70 kuruşa, kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını da yüzde 130'un üzerinde artışla 30 kuruşa çıkararak geçen yıla göre desteklemeyle birlikte ortalama yaş çaya yüzde 75'e gelen bir artışla kilogramı 7 liraya çıkardıklarını açıkladı.

Yaş çaya yapılan zammın ardından gözler kuru çaya yapılacak zamdaydı. Çay üreticilerinin özel sektöre düşük fiyatla çay satışının da önüne geçilmesine olanak sağlaması beklenen ve tüm yaş çay üreticilerinin merakla beklediği kuru çay zammının da ÇAYKUR tarafından yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

ÇAYKUR'un yaş çay zammının ardından kuru çaya %43,7 zam yaptığı öğrenildi.

2 yorum yapılmış

  • Köroğlunun Torunu16 Mayıs 2022 - 14:38
    Yandaşlara malum müteahhitlere 3-4 yerden maaş alan bürokrat ve eski AKP lilere daha çok vermek için fakirin sofrasından alıyorlar. Çay -simiit yiyin diyordu çay 5 tl (bundan sonra 10 tl olur) iki lokmalık simit 3 lira. bir kişi 3 öğün yese 24 tl 4 kişilik aile çay simit yese günlük 96 lira aylık 2880 lira harcar. Ben sadece UTANIN ARTIK YETER diyorum.
  • Cengaver18 Mayıs 2022 - 01:36
    Bir cayida çok gördünüz bizde sandıkları çok gorecez yaktınız bizi yazıklar olsun

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir