OTO YIKAMA’DA NAYLON SERME ZORUNLULUĞU GETİRİLSİN

 OTO YIKAMA’DA  NAYLON SERME ZORUNLULUĞU GETİRİLSİN
14 Mayıs 2020

Günümüz şartlarında Covid 19 ile görünen iyimser tablo neticesinde alınan kademeli normal yaşama dönme sürecinde dikkat çekmek istediğim ilave bir husus konusunda çağrıda bulunmak istiyorum.

Normal yaşama dönüşümüz elbette olacak. Ancak bazı alışkanlıklarımızın değişmesi, kalıcı kalması umuduyla olması gereken tedbirler, vatandaş olarak bizlerin alması gereken hizmettir diye düşünüyorum. Örnek verecek olursam Covid-19 dan önce bazı fırınlar bir eliyle parayı sayıp aynı eliyle ekmeklerimizi poşete koyup bize teslim ederlerdi. Şuanda bütün fırınlarda eldiven uygulaması, marketlerde poşet uygulaması aslında olması gereken bir durumdu.

Covid-19 dan önce fark ettiğim bir konu hakkında neden diye düşünürdüm. Gelişmiş büyük illerin bazı oto yıkamacılarında aracımızı yıkamaya bıraktığımızda iç temizlik yapılırken, yıkamacı şoför koltuğuna oturmadan önce oto servis poşeti (koltuk koruma naylonu) serip, aracın ön kısmını siliyordu. Ancak Bolumuzda şahsen gittiğim oto yıkamacılarda böyle bir hizmet görmedim. İyi bir örnek verecek olursam tuvtürk’e gittiğimizde, aracı muayene ettirdiğimizde orada kesinlikle ön koltuğa poşet geçirirler. Bazı oto yıkamacılara gittiğimde ise yıkamacıların kıyafeti genelde iş tulumu şeklinde sürekli orada kullanılan pis pas içinde olabilecek olan kıyafetle araca poşet sermeden aracın göğsünü silmek olmuştur.  Amacım burada hiç kimseyi mesleğiyle veya yaptığı işle giydiği elbiseyle vs. yadırgamak yargılamak değil. Kuaförler kapandı, saç tıraşı yapamayanların değişik şekillere geldiğini gördük. Her bir hizmet sektöründeki meslek biz vatandaşlar için başımızın üstünde yeri vardır.

Burada dikkat çekmek isteğim konu, Türkiyemiz ülke genelde çeşitli meslekler ile ilgili tedbirler alırken, Bolu olarak, buradan Valimiz Ahmet Ümit’e ve Belediye Başkanımız Tanju Özcan’a, Bolu Pandemi Kuruluna sesleniyorum;  oto yıkamacılar, oto kuaförlere araç yıkama hizmetinde oto koltuğuna tek kullanımlık naylon serme zorunluluğu getirilsin. Bu öneri kurulda daha da geliştirilebilir. Hatta güzel Bolumuz başı çekip ülkemizde de uygulanabilir.  Saygılar Selamlar Hürmetler…

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Eyyüp ÖZDOĞAN yazıları

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTIDUMANTEPE’DE 19 MAYIS COŞKUSU