VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Dün yapmış olduğumuz, Mudurnu'daki işçilerin koronavirüse yakalanması haberi ile ilgili Bolu Valiliği bir açıklama yaptı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
3 Ağustos 2020

İl Sağlık Müdürlüğü adına Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi; "02.08.2020 tarihinde Gazete Bolu adlı sitedeki “MUDURNU’DA İŞÇİLER KORONAVİRÜSE YAKALANDI” başlıklı haberde geçen; Mudurnu’da faaliyet gösteren ve 200’den fazla çalışanı olan bir fabrikada yaklaşık 15 işçinin koronavirüse yakalandığı, fabrikada üretime yaklaşık 15 gün ara verildiği haber ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak üzere bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Bahsi geçen fabrikanın çalışanlarından yapılan testlerde pozitif vakalar saptanmış ve kişilerin tedavilerine ivedilikle başlanmıştır. Vakaların görülmesinden itibaren hızlı bir şekilde filyasyon çalışması da yapılmış, temaslılar Mudurnu ilçe sağlık müdürlüğü ekiplerince izole edilmiş, fabrikada dezenfeksiyon işlemleri ile maske, mesafe ve temizlik önlemleri temel olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerince gerekli tüm tedbirlerin devamı sağlanmıştır. Bununla birlikte fabrikanın belli bölümlerinde çalışan kişilere fabrika yönetimince kendi istekleri doğrultusunda Kurban Bayramı sebebiyle izin verilmiş olup diğer alanlarda üretime devam edilmektedir. İlgili firmaya, çalışanlarını antikor testi ile tarama yapması önerilmiş olup bahsi geçen işyeri ile ilgili tüm takipler İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hassasiyetle yapılmaktadır.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


 

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI