BOLU'DA TAKSİMETREYE ZAM GELDİ

Bolu Belediyesi Plan Bütçe ve Teftiş Murakabe Komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda taksimetre ücretlerine zam yapılmasına karar verildi. Belediye Meclisi'nin aldığı karara göre taksimetre açılış fiyatı 4 TL’den 5 TL’ye çıktı.

BOLU'DA TAKSİMETREYE ZAM GELDİ
9 Eylül 2020

Bolu Belediyesi Eylül ayı ikinci oturumunda Bolu Belediyesi meclis üyeleri, taksimetre zammını onayladı. Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, odalarına kayıtlı ticari taksilerde, taksimetre fiyat artışı için talepte bulundu ve konu Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi. Komisyonda yapılan görüşmeler sonucu Bolu'da taksimetre fiyatları zammı, Belediye Meclisi'nde oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle yeni zammın uygulanması kararlaştırıldı.

Konu ile ilgili konuşuna Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Uzun süredir taksi ücretlerinde bir güncelleme yapılmamıştı. Onlar da talepte bulundular. Taleplerini de komisyonum uygun görmüş. Talep edildiği şekilde karar verildi” ifadelerini kullandı. Oylamaya sunulan konu Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi.

Uygulamaya geçecek olan yeni taksimetre fiyatları şu şekilde olacak:

Taksimetrenin açılış fiyatı 4 TL’den 5 TL’ye, kilometre başına 4,20 TL’den 5 TL’ye, bekleme ise 0,60 TL’den 0,80 TL’ye çıktı. Taksilerde 1 km’ye kadar 10 TL olan kısa mesafe tarifesi 12 TL’ye yükseldi. Bagaja konulacak olan eşyalar ise 20 kilograma kadar ücretsiz taşınacak. Taksiyi bekleten vatandaşlar ise 5 dakikadan sonra her bekleme dakikasında 0,80 TL ödeyecek.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI