BİR ONKOLOG TEPKİSİ DE BOLU İYİ PARTİ'DEN

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Bolu'da kanser hastaları için onkolog bulunmamasına tepki gösterdi. Örnekbaş, Bolu'da sağlık alanında yaşanan sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

BİR ONKOLOG TEPKİSİ DE BOLU İYİ PARTİ'DEN
22 Eylül 2020

Örnekbaş, yaptığı açıklamada “Önemli branş ve dallarda görev yapan hocaların baskı ile yıldırılarak görevden uzaklaştırılmaları Bolu halkının sağlık hizmetlerinden yeteri kadar faydalanamamasına sebep olmaktadır. Bu durum Bolu halkına zarar vermekten başka bir şey değildir” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş Bolu genelinde yaşanan tedavi hizmetlerinde yaşanan aksaklıklar hakkında açıklama yaptı. Örnekbaş, önemli branşlarda görev yapan hocaların görevinden uzaklaştırıldığını ve bu durumun Bolu halkına zarar verdiğini belirtti. Örnekbaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

VATANDAŞIMIZ NEDEN MAĞDUR EDİLİYOR?

Salgınla mücadelede baş başa olduğumuz ve sağlığın kıymetini bir değil bin kere daha anladığımız şu günlerde sağlık çalışanları ve kıymetli hocalarımız hakkında yapılanlar aklın ve mantığın sınırları dışındadır. Bu durumun hiçbir şekilde anlaşılabilir bir tarafı yoktur. Değerli büyüğümüz kıymetli İzzet Baysal babamızın adını taşıyan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde pandemi sürecinde emeklilik kararı alan Onkoloji Bölümü Hocası Prof. Dr. Ümmügül Üyetürk yerine bu güne kadar herhangi bir atama yapılmamış olmasına anlam veremiyoruz. Bolu’da kanser hastalığı ile mücadele eden ve zaten zor olan sağlık koşullarında vatandaşımız birde doktor arayışı içine girmekte, Bolu’da tedavi görememektedir. Bu kadar önemli olan bir sağlık alanında nasıl atama yapılamıyor? Vatandaşımız neden mağdur ediliyor? Anlam veremiyoruz.

BU YANLIŞTAN HEMEN DÖNÜLMELİ, BU SORUNA BİR AN ÖNCE ÇARE BULUNMALIDIR

Yine maalesef yakın zaman içerisinde Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma hastanesinde başhekimlik görevini yürüten başhekim hoca görevinden istifa etmiştir. Bolu’da fizik tedavi alanında gösterdiği başarı ile bilinen uzman hocanın görevinden istifa etmek zorunda kalması ve tedavi gören hastaların mağdur edilmesi anlaşılır bir durum değildir. Önemli branş ve dallarda görev yapan hocaların baskı ile yıldırılarak görevden uzaklaştırılmaları Bolu halkının sağlık hizmetlerinden yeteri kadar faydalanamamasına sebep olmaktadır. Bu durum Bolu halkına zarar vermekten başka bir şey değildir. Bu yanlıştan hemen dönülmeli bu soruna bir an önce çare bulunmalıdır. İktidar partisinin temsilcileri bu konuyu bir an önce çözmek zorundadırlar. Bu yaşanan olumsuzlukların yanı sıra birçok sağlık çalışanı üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığı yönünde bilgiler gelmektedir. Bu baskıya bir an önce son verilmelidir. Bu baskılar son bulmaz, sağlık çalışanlarının eksikliğinin giderilmesi konusunda bir çözüm bulunmazsa, bu duruma sebep olan kişiler Bolu halkına vereceği hesabı düşünmelidir. Bolu halkının yüzüne nasıl bakacaklarını düşünmelidirler. İYİ Parti’yi temsil eden bir kardeşiniz olarak, Bolu’da yaşayan bir vatandaş olarak bu işin peşini bırakmayacağımı, insanımızın mağduriyetini ve yaşanan sorunları her fırsatta kamuoyu gündemine getireceğimi şimdiden bilinmesini isterim.

1 yorum yapılmış

  • mağdur22 Eylül 2020 - 22:54
    bolunun enönemli sorunu budur. komşum kanser hastası ve her ay kemoterepi almak icın ankaraya gitmek zorunda kalıyor. hergün siddetli agrılar cekiyor. o agrılarla yollara dusuyorlar

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI