KAZIM KARSU'DAN NURETTİN DOĞANAY'A FETÖ ÇIKIŞI

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın kendisi gibi düşünmeyenleri PKK ve FETÖ sever ilan etmeyi bir kenara bırakması gerektiğini söyledi.

KAZIM KARSU'DAN NURETTİN DOĞANAY'A FETÖ ÇIKIŞI
12 Ekim 2020

Kazım Karsu, yaptığı yazılı açıklamada, esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek çözüm önerilerini sıraladığı basın açıklamasının AKP Bolu il Başkanı Nurettin Doğanay’a büyük bir rahatsızlık verdiğini ifade etti.

Karsu, “Sayın Doğanay’ın ‘yok’ dediği ekonomik kriz içten içe yurttaşlarımızı kemirmektedir. Bunu dile getirmenin neresi yanlıştır? Ben, Genel Merkezimizin 81 il başkanını kapsayan eşzamanlı basın açıklamasından 2 gün önce esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirmiş ve çözüm yollarını daha doğrusu krizden çıkış yollarını açıklamıştım. Cuma günü 81 ildeki il başkanlarımızın bulundukları illerde eşzamanlı olarak yaptığı basın açıklaması daha kapsamlı ve nitelikli bir açıklamadır. Bunun masa başı siyasetle ne ilgisi vardır?” dedi.

“FETÖ HANGİ İKTİDAR DÖNEMİNDE ALTIN DÖNEMİNİ YAŞAMIŞTIR?”

CHP’li Karsu, şöyle dedi; “Sayın Doğanay tıpkı partisinin yöneticileri gibi kendisi gibi düşünmeyenleri FETÖ’cü ya da PKK sever ilan etmeyi bir kenara bırakıp ülkemizin sorunlarına saray mantığı yerine vatandaşın gözünden bakmalıdır. Eğer bakarsa ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. Zamanında “hizmet hareketi” dedikleri FETÖ acaba hangi iktidar döneminde altın dönemini yaşamıştır? 2014 yılında Trabzon mitinginde “ Ne istediniz de vermedik, ne istediniz de alamadınız?”  diyen acaba hangi partinin genel başkanıdır? Sayın Doğanay, Youtube kanalında partisinin ileri gelenlerinin Fethullah Gülen hakkındaki övgü dolu sözlerini bol bol dinleyebilir bu bizi ilgilendirmez. Bu ülkeye Tarikatların ve Cemaatlerin verdiği ve vereceği zararları yıllar öncesinden görerek Laikliği bu ülkeye armağan etmiş bir partinin il başkanı olarak Sayın Doğanay’ın bu iddialarına ancak güler geçerim.”

“OSMAN ÖCALAN’I TRT’DE KONUŞTURAN HANGİ PARTİDİR?”

Karsu, açıklamasının devamında şunları kaydetti; “Zamanında PKK terör örgütünün siyasi kanadı ile  “çözüm süreci” adı altında görüşmeler yürüten kimlerdi?” diyen Başkan Karsu; “ 2019 yılındaki İstanbul seçimleri öncesinde devletimizin kırmızı bültenle aradığı Osman Öcalan TRT’ye çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve CHP’yi eleştiren ifadeler kullanırken acaba hangi partiye oy verilmesi yönünde mesajlar vermiştir? Sayın Doğanay bu konuda hafızasını tazelerse sanırım söz konusu iddialarının cevabını bir nebzede olsa da bulacaktır”

“EKONOMİK KRİZ YURTTAŞLARI KEMİRMEKTEDİR”

Başkan Karsu, AKP-MHP iktidarının oylarının son yapılan anketlerde yüzde 40’ın bile üstüne çıkamadığını iddia ederek, “Esas sıkıntı buradadır. Sonbaharda erken seçim yapılma girişimi bu yüzden rafa kalkmıştır. Sayın Doğanay’ın “yok” dediği ekonomik kriz içten içe yurttaşlarımızı kemirmektedir. Bunu dile getirmenin neresi yanlıştır? Ben Genel Merkezimizin 81 il başkanını kapsayan eşzamanlı basın açıklamasından 2 gün önce esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirmiş ve çözüm yollarını daha doğrusu krizden çıkış yollarını açıklamıştım. Cuma günü 81 ildeki il başkanlarımızın bulundukları illerde eşzamanlı olarak yaptığı basın açıklaması daha kapsamlı ve nitelikli bir açıklamadır. Bunun masa başı siyasetle ne ilgisi vardır? Sayın Doğanay, AKP Genel merkezinden gelen ulusal nitelikteki basın açıklamalarını kamuoyu ile paylaşmıyor mu? Kadın kollarımızdan, Merkez ilçe başkanımıza, Belediye başkanımızdan, il ve ilçe örgütlerimize kadar biz hep sahada olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Zaten üst üste elde ettiğimiz seçim zaferleri kimin masa başında kimin sahada olduğunu gösteriyor” İfadelerini kullandı.

“AZ LAF, ÇOK İCRAAT EDİYORUZ”

Başkan Karsu; “Bolu Belediyesi başta olmak üzere Mengen ve Kıbrıscık belediyelerimiz tıpkı ülkemizin dört bir yanındaki CHP’li belediyeler gibi Pandemi sürecinde destan yazmış AKP’li belediyelere fersah fersah fark atmışlardır. Sayın Doğanay, Bolu Gazeteciler Cemiyetinin son bayram sayısındaki tam sayfa röportajımdan CHP’li belediyelerin bu süreçte nasıl destan yazdığını çok rahat okuyabilirdi. Dolayısıyla çok laf sıfır icraat yerine “az laf çok iş “prensibiyle hareket ettiğimiz çok rahat bir şekilde görülecektir. Sayın Doğanay, 2019 yerel seçimlerindeki tarihi başarısızlıklarının cenderesinden sanırım hala çıkamamıştır buna gerçekten üzüldüğümü belirtmek isterim. İhvancı ve Ümmetçi dış politika yüzünden ülkemiz tüm dünyada 3.sınıf ülke kategorisine düşmüş, tipik bir Ortadoğu ülkesi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Katar, Pakistan ve Azerbaycan dışında dünyada hiçbir ülkeyle doğru düzgün ilişkimiz kalmamış hamaset üzerinden yürütülen politikalar ülkemize oldukça pahalıya patlamıştır. Lozan konusunda türlü eleştiri getirip, yıldönümünde anma mesajı bile yayınlamayan AKP HÜKÜMETİ en son midilli adasının 1923 Lozan anlaşması çerçevesinde gayri askeri statüsünün ihlal edildiği gerekçesiyle yeni bir NAVTEX ilan etmek zorunda kalmıştır. Kısaca Yunanistan’a 3.kez Lozan uyarısı yapılmıştır” dedi.

Doların rekor üstüne rekor kırdığını, Türk lirasının eridiğini merkez bankasının bunu engellemek için rezervlerini ciddi bir biçimde kullanmasına rağmen çok fazla başarılı olamadığını vurgulayan Başkan Karsu, sözlerini “AKP Türkiye’sinde dolar 7,95’i geçerek yeni bir rekor denemesi yaptı. Konunun muhatabı ekonomi bakanı Sayın Albayrak ise “ Doların yükselmesi benim için hiç önemli değil, hiç oraya bakmıyorum” diyerek siyasi literatürümüze yeni kavram kazandırmış oldu. Peki, doların ateşini Sayın bakan söndürmeyecekte kim söndürecek? Ayasofya’da kılıç sallayan diyanet işleri başkanı mı söndürecek?” şeklinde tamamladı.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI