HEMŞİRELİK ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk dersi kapsamında fakülte bahçesine fidanlar dikildi, çiçekler ekildi.

HEMŞİRELİK ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK
1 Haziran 2022

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri, Öğretim Görevlisi Hacer Alpteker öncülüğünde Sosyal Sorumluluk dersi uygulamasında Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde peyzaj mimarının önerileri doğrultusunda fidan ve çiçeklendirme çalışması yürüttüler.

Etkinliğe fakülte dekan Prof. Dr. Nazmiye Yıldırım, dekan yardımcısı Doç. Dr. Nevin Çıtak Bilgin, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin Yıldırım Usta, Beslenme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muhittin Tayfur,  Doç. Dr. Birgül Cerit, Dr. Öğretim Üyesi Bedriye Ak, Dr.  Öğr. Üyesi Rabia Keçialan, Öğr. Gör. Mehmet Karakaş, Öğr. Gör. Aliye Yaşayacak, Arş. Gör. Dr. Şeyma Demir, Arş. Gör. Ümmühan Yiğit, Arş. Gör. Aykut Turgut, personeller ve öğrenciler katıldı.

“BİZDEN HATIRA KALSIN İSTEDİK”

Uygulama dersi kapsamındaki projede Rabia Yıldız, Huri Yılmaz, Yağmur Kesen, Ayşe Kılıçoğlu, Şevval Nur Erdik, Ebru İnalcık yer aldı. Projedeki öğrenciler adına hemşirelik öğrencisi Huri Yılmaz bilgi verdi. Huri Yılmaz açıklamasında, “Bilindiği üzere, Haziran ayının ikinci haftası Çevre Koruma Haftası olarak kutlanıyor. Ancak bizler son sınıf öğrencileri olarak mezuniyet durumunda olduğumuz ve finallerimiz başlayacağı için bu haftayı önceden kutlamak istedik. Hem de mezun olmadan önce üniversitemizde, fakülte bahçemizde bir dikili ağacımız olsun ve bizden hatıra kalsın istedik. Bu amaçla projemizi gerçekleştirdik. Öğr. Gör. Hacer Alpteker hocamızın destekleri ve yönlendirmesiyle önce fakülte dekanı hocamız ve fakülte sekreterimizle görüştük. Daha sonra üniversitemiz peyzaj mimarı Nuray hanımla görüşüp ‘Projemiz için hangi alan uygun, ne tür bitki, ağaç dikilmeli, nasıl bir yol izlemeliyiz?’ konularında görüş alışverişinde bulunduk. Ardından çeşitli seralar ve belediyemiz ile görüşmeler yaparak bağış yoluyla temin ettiğimiz hanımeli, biberiye ağacı ve kadife çiçek fideleri ile projemizi hayata geçirdik” dedi.

“HEPİMİZ ÇOK MUTLUYUZ”

Yılmaz açıklamasında ayrıca, “Üniversitemiz yapı işlerinden Davut abi, fakültemizden Mustafa abi, Kezban ve Lale abla ile ikinci sınıflardan Kadir, Betül, Mısra arkadaşımızın yardımıyla dikim için fide yerlerini kazdık. Hocalarımızın, fakülte personellerimizin ve öğrenci arkadaşlarımızın katılımıyla da neşeyle fidelerimizi diktik. Alt sınıflardaki öğrenci arkadaşlarımızdan ise mezun oluncaya kadar fideleri takip etme ve sulama işlerinde destek sözü aldık. Böyle bir projede yer aldığımız için hepimiz çok mutluyuz. Mezun olduktan sonrada gönüllü olarak toplumsal projelerde yer almaya devam etmek istiyoruz. Bize bu imkanı sunan Öğr. Gör. Hacer Alpteker hocamıza desteği ve ilgisi için çok teşekkür ederiz. Ayrıca Bolu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne ve Ziraat Yüksek Mühendisi İlknur Özkök Kaşıkçıya, Ulaş Sera sahibi Halit Ulaş hocaya, Peyzaj Mimarı Nuray Kızılaslan’a, özel olarak teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

8 YAVRUSU OLAN KÖPEĞİ DÖVEREK KATLETTİLERYAYLALARDA YIKIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYORBOLU'DA GÖREVLİ İMAMDAN SKANDAL SÖZLERBOLU'DA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ KADIN YARALANDI
sanalbasin.com üyesidir