SAMET KOCADAĞ'DAN 19 MAYIS KUTLAMASI

AK Parti Bolu Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, “19 Mayıs, Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesidir.” dedi.

SAMET KOCADAĞ'DAN 19 MAYIS KUTLAMASI
19 Mayıs 2020

Başkan Kocadağ, 19 Mayıs nedeniyle yayımladığı mesajında; “Bugün Milli Mücadelemizin işaret fişeği olan bu önemli adımın 101. yıl dönümünü kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal; bu meşalenin ışığında milli mücadelenin Amasya’da yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta hedefine kitlenmiş, Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla birlikte gücüne güç katmış ve 29 Ekim 1923’de milli mücadeleyi Cumhuriyetle taçlandırmıştır. Her yıl yurdumuzun dört bir yanında, ay-yıldızımızın gölgesinde coşku ve heyecanla kutladığımız bu bayramı maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen korona virüs salgını nedeniyle evlerimizde, balkonlarımızda kutluyoruz. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yapmış olduğu açıklama da saat 19:19’ da 83 Milyon hep birlikte tek bir ağızdan, İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum. Biliyorum ki milletimiz ve devletimize güç katan, büyüklük kazandıran gençlerimizin coşkusu balkonlardan taşacaktır. Şartlar ne olursa olsun, her yerde ve her koşulda gençlerimizin coşkusu artarak devam edecektir. Gençler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin farkında olacaktır. Şüphe yok ki, dün olduğu gibi, bugün de, yarın da ülkemizi daha aydınlık yarınlara, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedefine, 2053, 2071 hedeflerine ulaştıracak; daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla taşıyacak olan yine biz gençler olacağız. Milli Mücadele hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. Yılı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor; kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin Tüm İslam alemine hayır, bereket ve huzur getirmesini diliyorum. Kadir gecemiz mübarek olsun.’’ İfadelerini kullandı.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTIDUMANTEPE’DE 19 MAYIS COŞKUSU