KAZIM KARSU: "ATATÜRKÇÜLÜK DERSİ VERMELERİ ACINASI BİR DURUM"

Başkan Karsu; "Birilerinin partimize 'Atatürkçülük' dersi vermeye kalkması hem trajikomik hem de acınası bir durumdur" dedi.

KAZIM KARSU:  "ATATÜRKÇÜLÜK DERSİ VERMELERİ ACINASI BİR DURUM"
16 Eylül 2020

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, "Bizim partimizde Atatürk'le sorunu olan ya da cumhuriyet devriminin kazanımlarıyla problemi olan insanlar yoktur" diyerek ; "18 yıllık iktidarları döneminde Yüce Atatürk'ün ismini havaalanlarından, okullardan, stadyumlardan silerek ya da değiştirerek onu yok sayabileceğini sanan zihniyetin bugün partimize "Atatürkçülük" dersi vermeye kalkması hem trajikomik hem de acınası bir durum teşkil etmektedir" şeklinde konuştu.

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu partilerinin 2019 yerel seçimlerinde yakaladığı başarı ivmesinin Adalet ve Kalkınma Partisi cephesinde büyük bir rahatsızlık yarattığını vurgulayarak; "anlaşılan o ki iktidardaki günlerinin sayılı olduğunu anlayanlar şimdide çareyi partimizi içerden karıştırmakta aramaya başladılar" dedi. Başkan Karsu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Ulusumuzun kurtarıcısı, emperyalist ülkeleri savaş meydanlarında dize getirerek düşmanı Akdeniz ve Ege'de denize döken "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır.. "diyerek bu güzel ülkeyi hepimize emanet eden "Yurtta Barış Dünyada Barış" diyerek Türk'ün savaş alanında olduğu gibi siyaset ve ticaret alanlarında da başarılı olmasını sağlayan aynı zamanda dünya lideri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak ve yüce değeridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Türkiye Cumhuriyetinin ulaşılmaz büyük kahramanı ve büyük gurur duyduğumuz önderimizdir. Bizim partimizde Atatürk'le sorunu olan ya da cumhuriyet devriminin kazanımlarıyla problemi olan insanlar yoktur. O yüzden 18 yıllık iktidarları döneminde Yüce Atatürk'ün ismini havaalanlarından, okullardan, stadyumlardan silerek ya da değiştirerek onu yok sayabileceğini sanan zihniyetin bugün partimize "Atatürkçülük" dersi vermeye kalkması hem trajikomik hem de acınası bir durumdur. Demokrat Partiden bu yana adım adım uygulanan Anti-Kemalist uygulamalar bizi hem üzmekte hem de öfkelendirmektedir. Bizi Yüce Atatürk'ün yolundan hiç kimse alıkoyamaz. Biz Atatürkçüyüz, Gazi Mustafa Kemalleriz, Bizden milyonlarca Atatürkçü çıkar. Başka bir şey çıkmaz. O yüzden boşuna uğraşmasınlar. Tekrar ifade etmem gerekirse Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak yüce değeridir. Zaten dünya bunu böyle kabul etmiştir. O bizim iliklerimizde, kanımızda canımızdır. İnanın bizim sesimiz soluğumuz kesilmez. Bu uğurda da yorulmayız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!  Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk! Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk'ün Askerleri!"

2 yorum yapılmış

  • Esat17 Eylül 2020 - 02:25
    CHP’nin Atatürk’ün partisi olmaktan ne kadar uzaklaştığının farkında olmayışınız,kusura bakmayın ama inşallah yaşınızdan değildir. Ya da gözlerinizde bir görme ya da kulaklarınızda duyma sorununuz olma ihtimali yüksek.
  • Emekli17 Eylül 2020 - 15:17
    Cumhuriyet halk partisi her zaman Atatürk ilkeleri ile yönetilecektir bundan sapma asla kabul edilemez.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BUGÜN MANŞETTE ONLAR VARDUMANTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSUALG PATLAMASI! GÖLÜN RENGİ DEĞİŞTİGÖKYÜZÜNDEKİ BU GÖRÜNTÜ BÜYÜK PANİK YAŞATTI